Jak zbudować pewność siebie 6
16.jpg

Jak zbudować pewność siebie 

Kiedyś byłam bardzo skrytą, cichą osobą. Miałam niechęć do towarzyskich spotkań, a tym bardziej, kiedy miało to być spotkanie ze nieznajomymi. Ale dojrzałam, zmieniłam się i choć wpłynęło na to naprawdę dużo wydarzeń, osób, a także sama ja i nadal nie uważam się za bardzo odważną czy pewną siebie osobę to uwierzcie mi naprawdę jest ogromna różnica. Zresztą nie tylko ja to zauważam, ale też moje otoczenie, a od nowo poznanych osób słyszę, że jestem pewna siebie, szczera, asertywna! To uwierzcie mi naprawdę taka nie byłam.


Nie będę wymieniać wszystkich wydarzeń, które na to wpłynęły, bo nie chce też zdradzać wszystkiego o sobie. To wiem, że największy wpływ na moją otwartość na świat miał fakt dokuczania mi z powodu mojej budowy ciała w latach szkolnych. Ciągłe komentarze, że jestem chuda, niska, mała, szczupła, czasem te niewinne w żartach burzyły moją pewność siebie. Jak teraz na to patrzę z perspektywy czasu to nie wiem, czym ja się tak naprawdę przejmowałam. Teraz już nawet nie pamiętam tych wszystkich docinek, ludzi. A jeśli ich pamiętam to nie mają oni udziału w moim życiu w większości. Zaakceptowałam fakt jak wyglądam i jest mi z tym dobrze. Kiedy teraz słyszę  takie komentarze,  to albo zmieniam temat lub kwituje rozmówcę tym, iż wiem i że jest mi z tym dobrze. Był okres czasu, że wzięłam się za siebie mocno i specjalnie się objadłam …. I po co to wszystko dla kogoś? Jestem szczupła, ale nie odchudzałam się nigdy, taką mam po prostu budowę ciała taką samą ma moja siostra, mama, babcia. 

 Od kiedy zaakceptowałam ten fakt moje życie naprawdę się zmieniło, przestałam się przejmować opinią innych. Robię i mówię to, na co mam ochotę oczywiście nie urażając nikogo, przynajmniej staram się!


Gdy ktoś pyta mnie czy mi się podoba jego mieszkanie, bluzka itd. odpowiadam szczerze. Jeśli coś mi się nie podoba mówię po prostu, że jest to nie w moim guście. Bo przecież to sama prawda, każdy z nas lubi i podoba mu się coś innego! Jedni lubią kolorowe ściany inni stonowane. Na stories już kilka razy zapytałam Was jak Wam się podoba moja stylizacja, ale nie dlatego żeby zebrać negatywne komentarze i zmienić swój styl. W życiu prywatnym staram się unikać takich pytań, bo one nic mi nie dają, jeśli mi się podoba ,np. mój wymarzony stolik, który ma 40 lat (dorwałam go na olx) a mojemu znajomemu nie to czy mam go wyrzucić? No nie!


A wracając do robienia  tego na co mam ochotę to nie bierzcie tego dosłownie. Bo oczywiście będąc w pracy wolałabym w tym czasie czytać książkę na kanapie, ale kiedy wiem że dana sprawa, rzecz czy wydarzenie wykracza poza moją strefę komfortu  lub przekonania, po prostu tego nie robię! Przynajmniej staram się i idzie mi coraz lepiej! Często słyszy się szczególnie od naszych babć, cioć: tego nie wypada, bo jesteś kobietą. A ja Was zapytam, dlaczego nie wypada mi się zezłościć, przeklinać czy muszę sprzątać, bo tak trzeba? Bo tak powinna kobieta? To, co dla innych jest wzorcem, wartością dla mnie już niekoniecznie! Jestem za równouprawnieniem, ale też zdaję sobie z tego sprawę, że nie mogłabym pracować przy ciężkich pracach fizycznych, zresztą nie chcę. Ale czymś innym są obowiązki domowe, niewykraczające chyba poza możliwości mężczyzny, a praca fizyczna, gdzie nie będę w stanie podnieść czegoś ciężkiego…… Mam swoje zdanie, mam zainteresowania, humory, czasem jestem smutna raz szczęśliwa, dlaczego nie mogę tego pokazać?

I to moim zdaniem jest prawdziwa odwaga, pewność siebie. Nie piękne ubrania, skok na bungee, jasne do tego potrzeba odwagi, ale po co mi kaskaderskie wyczyny, kiedy na co dzień nie będę potrafiła być sobą!

Bądź pewna siebie, swojego ciała ciesz się nim, bądż świadoma swoich słabości. Pracuj nad tym, co sprawia ci trudność, akceptuj porażki i niepowodzenia. To wszystko to Ty to Twoje życie nikt inny nigdy nie będzie myślał i robił w 100 % tego co ty. Oferuj światu siebie, swoją szczerość! Nie chciej się na siłę komuś przypodobać, bo to naprawdę nie ma sensu. Za parę lat będziesz myśleć, dlaczego się tym przejmowałaś, bo każdy z nas się zmienia! I nie żałuj niczego, no chyba, że popełnisz jakąś zbrodnie…. Ja niczego nie żałuję, dlaczego? Tak nawet tego, że przejmowałam się tymi wszystkimi docinkami? Bo na tamten moment, w tamtym czasie to było dla mnie ważne. A może dzięki temu teraz jestem tym, kim jestem?! To co dziś uważamy za słuszne jutro już może takie nie być.Kiedy ktoś patrzy się na ciebie, Ty też się spójrz nie odwracaj wzorku. Przecież nikomu jeszcze takie spojrzenie nie zaszkodziło. No chyba, że mowa o jakimś typie "spod ciemnej gwiazdy" hhehe… A tak w ogóle to czy Wy też zauważyłyście, że wiele kobiet nie potrafi spojrzeć w oczy swojemu rozmówcy? Dla mnie to wyraz szacunku i zainteresowania tym co druga osoba ma nam do przekazania. Pokaż, że wiesz, że dobrze wyglądasz. To sama tyczy się komplementów zawsze odpowiadaj ''dziękuje" albo "tak wiem, dziękuje też to w sobie lubię" i uśmiechnij się! Nie mów, że nieprawda, że coś Ci nie odpowiada, jeśli ty siebie nie akceptujesz jak chcesz, żeby inni to robili? Nazwijmy to demoniczną pewnością siebie. Kiedyś oglądałam pewną dziewczynę na youtube i ona właśnie tak to nazwała. Bądź miłą, przyjazną osobą, dobrą, ale dla tych których warto, uśmiechnij się kiedy naprawdę chcesz, nie śmiej się z czyiś żartów jeśli ciebie nie śmieszą. Gdy coś Ci nie pasuje daj znać! Ludzie będą cię tym samym bardziej szanować. Znajdżmy odpowiedni balans nie bądżmy zbyt pewne siebie, jest różnica pomiędzy zarozumiałością, a byciem świadomym swoich wartości!

Jak mawiała, Coco Chanel "Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć". Może zdarzyć się, że jesteś skryta, niepewna siebie, może boisz się wyjść poza swoją strefę komfortu i się nie rozwijasz, stoisz w miejscu, ale nie pozwól, aby tak było. Pracuj nad sobą, nie ograniczaj sama siebie, przekraczaj własne granice!


Bo nawet najpiękniejsze, najdroższe ubrania nie zrobią z ciebie odważnej kobiety. One pomagają, ale tylko na chwilę! I pamiętaj, że choćbyś nie wiem jak się starała nie dogodzisz wszystkim, ja bynajmniej nie potrafię. Jedni mnie kochają i szanują, a inni uważają za zołzę.

Komentarze do wpisu (6)

20 grudnia 2022

Wіtаm!ǃ! Βуć mоżе moϳа wіadomоść ϳeѕt zbуt speсуficzna. Αle moϳа ѕtarsza sioѕtrа znalаzłа tutaϳ wspаnіałеgo mężczуznę і mają świetny zwіązеk, alе cо ze mną? Mаm 22 lаt, Alеnа, z Сzech, znam ϳęzуk аngіеlskі równіeż I... leрiеj powiеdzіеć tо od razu. Jeѕtеm bіsekѕuаlny. Niе ϳeѕtem zаzdroѕny o inną kobіetę... zwłаszczа jеślі kоchаmy ѕіę rаzem. Аch tаk, gotuję bаrdzо ѕmаczniеǃ i kосham nіе tylko gotować ;)) Ιm рrаwdziwa dziewсzуna і szuka poważnegо і gоrącеgo związku... W kаżdym razie, możеsz znаleźć móϳ рrоfіl tutaj: http://vetecneolob.ga/topic-19169/

1 lutego 2023

Ԝitamǃ Przеpraѕzаm zа zbyt ѕzсzegółоwą wіadomość. Mоjа dziewсzyna і jа kоchаmу sіę. I wszysсу ϳesteśmy wѕраnіаlі. Alе... рotrzebujеmy mężсzуzny. Маmу 25 lаt, pосhоdzimy z Rumunіі, znamy tеż angielskі. Nigdу ѕіę nіe nudzimуǃ I to nіе tуlkо w rozmоwie... Νаzywаm ѕię Μargarita, móϳ рrofil jеѕt tutаϳ: http://fiarero.gq/item-90199/

24 marca 2023

Stwórz jеj klonа w tеϳ grze!ǃ! http://newlindna.tk/prd-52704/ I pieрrzyć ϳą bеz ogrаniczеń, tak jаk zawѕzе сhсіаłеś. Οna cі nіе odmówіǃ Jeśli chcеѕz, piеprz nіe tylko ją, alе tаkże jеϳ dziеwczуnę. Jednoсzеśnіe! ... а możе сhсesz, żebу сіę przеlесiаłа? :)

26 marca 2023

Сzеśćǃ Μóϳ przеkaz jest zbyt kоnkrеtny (lepіеj powіеdzieć od razu). Кochаm dzіеwczyny, zwłaszсza tе złe Mаm 28 lat, Ida Ѕzukam рowаżnegо i gorącеgo związku... Ԝ każdуm rаziе móϳ prоfil ϳeѕt tutаj: http://majobteforchondmor.gq/idn-44156/

8 kwietnia 2023

Ԝitamǃǃ! Βуć może mоϳa wіadomość jеѕt zbуt sрecyfiсzna. Alе mоϳa stаrѕzа ѕiоstrа znаlаzłа tutаj wѕрanіałego mężczyznę і mają świetnу zwіązek, ale со zе mną? Маm 25 lat, Lіna, z Czech, znаm jęzуk angiеlѕki równiеż I... lepіeϳ powіedzіeć to оd rаzu. Jеstem bisеkѕuаlnу. Νiе ϳestem zаzdrоsnу о іnną kobіetę... zwłаѕzсzа ϳeślі kосhаmy ѕіę razеm. Aсh tak, gоtuϳę bardzо ѕmаczniе! і koсham nie tylkо gоtowаć ;)) Im рrаwdziwa dziewсzуna i ѕzukа роważnegо i gorącеgо zwіązku... W kаżdym rаzіe, mоżеsz znalеźć móϳ profіl tutаj: http://nessreggijaviten.tk/usr-11270/

28 kwietnia 2023

Ԝitаm wszyѕtkich, chłoрakiǃ Ԝiem, mоϳa wіadomоść mоże być zbуt kоnkrеtnа, Аle mоjа ѕioѕtrа znаlazłа tu miłego mężczyznę i рobrаlі ѕіę, wіęс co ze mną?ǃ :) Mаm 27 stаre lata, Νаtaliа, z Rumunіi, znаm tеż język angіеlѕki і nіemіeсki Ι... mаm sреcуficzną chorоbę, zwаną nimfоmanią. Ktо wie, сo tо ϳest, możе mniе zrozumіeć (lepіej pоwiedziеć to оd rаzu) Асh tаk, gоtuϳę bardzо smасznіеǃ а ϳa kоcham nіe tуlkо gоtоwać ;)) Jeѕtem prawdzіwą dziеwczyną, niе prоѕtуtutką i ѕzukаm роważnеgо i gorąсegо zwіązku... W kаżdym raziе mój рrofіl znаϳdzieсіe tutаϳ: http://apacnikongno.tk/idm-43337/

Artykuły
Styl Old Money - jak go osiągnąć?

Old Money to styl, który w ostatnim czasie jest bardzo popularny. W modzie Old Money odnosi się do estetyki urodzonych bogaczy, elit i spadkobierców. Styl ten charakteryzuje się niewymuszoną elegancją, minimalizmem, stonowaną kolorystyką i prostymi fasonami. Poznaj przygotowane przez nas wskazówki jak go osiągnąć.

Wywiad z @miss.magdallena

Cześć Magdaleno. Bardzo nam miło, że przyjęłaś zaproszenie do wywiadu. Po ostatnim Twoim wpisie na blogu "Paryski szyk - według Magdaleny Pawlasek", myślę że nasze czytelniczki chętnie poznają Cię lepiej. Wspomniałaś, że Twoja fascynacja Paryskim szykiem zaczęła się od Bajki „Madeline w Paryżu” oraz sukienki w stylu Miss Dior, ale kiedy w Twojej szafie Paryski szyk zagościł na dobre?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl