Świadoma i odpowiedzialna moda 0
6.jpg

 Świadoma i odpowiedzialna moda

W tym artykule chciałabym opowiedzieć Ci co wpływa na ceny w naszym sklepie, a także przekonać do świadomej i odpowiedzialnej mody.

Zanim  zaczynaliśmy działać w kierunku otwarcia sklepu, nie miałam pojęcia ile dodatkowych kosztów trzeba ponieść, aby wyprodukować i sprzedać jedną bluzkę czy sukienkę.

Cena danej sukienki to nie tylko koszt szycia, ale również zakup materiału, dodatków  takich jak: zamki, podszewka, lamówka  tak jak w przypadku ,np. spódnicy Kopenhaga. Aby każde ubranie było starannie wykonane i było naprawdę jakościowe trzeba zakupić dużo więcej dodatków niż tylko sama tkanina. Wszystkie koszule w miejscach kołnierza czy mankietów usztywnia się specjalnymi wkładkami, tak samo jest w przypadku dekoltów w eleganckich sukienkach. To wszystko to tylko szycie jednej sztuki, ale zanim wyprodukujemy musimy stworzyć także prototyp najlepiej z materiału docelowego. Koszty związane z tworzeniem pierwowzoru są jeszcze wyższe! Ale dzięki temu wiemy, gdzie dany model trzeba poprawić. Nie zawsze jest tak, że pierwszy wzór wyjdzie idealnie.

Nie jesteśmy wielkim koncernem odzieżowy, nie szyjemy w tysiącach dlatego nie możemy pozwolić sobie na niskie koszty produkcji u kontrahentów czy zakup materiałów w bardzo niskich cenach i nie uważam tego za naszą wadę, wręcz przeciwnie. Dzięki temu, iż produkujemy w sposób zrównoważony, a nasze kolekcje to krótkie serie nie boimy się o nadprodukcję i zaśmiecanie planety, tak jak to ma miejsce w przypadku sieciówek, w  których niestety większość ubrań ląduję później w kontenerach na śmieci. Również możemy  nasze ubrania sprawdzać na każdym etapie produkcji bo jesteśmy w stanie sami nad tym zapanować i mamy pewność, że spełnimy  Twoje oczekiwania względem wysokiej jakości. Bo przecież każda z Nas chce nie tylko ładnie wyglądać,ale też czuć się swobodnie i komfortowo. Czasami zastanawiam się skąd biorą się aż tak niskie ceny w sklepach sieciowych. Każdy dobry krawiec czy krawcowa jeśli wykonuje swoją prace rzetelnie nie wykonuje jej za niską stawkę.

Powiedziałam już o cenach związanych z samym uszyciem. Ale co z metkami, abyś wiedziała jak prać nasze rzeczy, z rozmiarem i logiem naszego sklepu, czy metkami zabezpieczającymi, aby każda z Was miała pewność, że dana rzecz jest nowa i nie wyglądała na rzecz kupioną z podejrzanego źródła! A co z kosztami opakowania- karton, wypełnienie, taśma czy inne dodatki, aby w środku podczas transportu nic się nie uszkodziło, 

Do tego wszystkiego dochodzą koszty prowadzenia e-sklepu, księgowości, oprawa graficzna, fotograf!  Nie wspomnę już o opłatach za transport produktów z pracowni do naszego magazynu. I oczywiście aby dalej się rozwijać nasz sklep musi przynosić jakiś zysk.

Zakupy w naszym sklepie  mają być przyjemne, nie sprawiać problemów  i przebiegać sprawnie. Sama nie wyobrażam sobie kupowania przez wiadomości prywatne czy transmisje na żywo tak teraz popularne w mediach społecznościowych (choć wiem, że są osoby ceniące taki model sprzedaży), w których trzeba czekać na uwagę sprzedawcy i informację. W chic-hygge możesz na spokojnie obejrzeć każde ubranie, dzięki zamieszczonym opisom, zdjęciom, informacjach o składzie oraz zasadach prania czy tabeli rozmiarów i przemyśleć zakupy, stając się świadomą konsumentką, która wspiera odpowiedzialna modę. A jeśli już nam zaufasz i  dokonasz zakupu, będziemy Cię informować na bieżąco o dalszych losach twojego zamówienia i to ty wybierasz najwygodniejszy dla siebie sposób dostawy.

W każdą naszą sukienkę czy inny model ubrania wkładamy dużo pracy, każdy jest przez zemnie osobiście testowany czy na pewno spełnia wszystkie oczekiwania i dopiero wtedy zaczynamy jego produkcję. Mam nadzieję, że Tobie również przy następnych zakupach w sieciówce czy innym butiku gdzie ceny ubrań są niskie również dojdziesz do wniosku, że coś podczas ich produkcji musi być  nie tak.

 

Komentarze do wpisu (0)

Artykuły
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl